Loote pikkus ja UH 03.05.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Ootan oma esimest last ja kuna olen loomu poolest muretseja, siis iga väiksemgi asi tekitab küsimusi. Käisin eile UHs, laps ja südametöö olid ilusad, UH ütles raseduse suuruseks 10+0. Loote pikkuseks hinnati 29mm, aga igalt poolt mujalt loen, et 11. nädalal see peaks olema juba 6,8-9cm (erinevad allikad, erinevad pikkused). Küsisin arsti käes ka, tema ütles, et tema peast ei tea midagi ja on nii, nagu UH näitab.
Kas oskate palun selgitada, olen muidu väga mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 30-aastane. Vastab tõele, esimese rasedusega kaasneb väga palju küsimusi ja probleeme, mis tegelikult lahenevad iseenesest. Loote kehapikkust mõõdetakse vaid kuni 12-ni, edaspidi ei ole sel mõtet. Mõõdetekae KEHApikkust, mitte loote pikkust. Sünnitusabis on termin: vastab ajale, millest piisab. Kõikumine +-2 nädalat jääb normi piiridesse. Tähtsaim on see, et sünniks ajaline vastsündinu 38-42 nädalat ehk 37+1-41+6. Kõik, mis jääb nendesse piiridesse, on normaalne. Ultraheli uuring on ka subjektiivne, sest iga teostaja silm ja käsi on erinevad. Soovitan teil mitte jälgida millimeetreid, külastada loenguid rasedatele ning keskenduda sellele, et sündiks ajaline vastsündinu. Mure ei aita, midagi ei saaks ei muuta. Soovitav on tarvitada vitamiine rasedatele, Möller`s kapsleid rasedatele, foolhapet väärarendite profülaktikaks ja nautida rasedusaega.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt