Viljastumine ja streptokokk 18.01.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere minu esimeseks küsimuseks on, et kuna ma umbes võisin viljastuda?
Päevad olid 10. aprillil. Olin vahekorras 21. aprillil (kondoomiga,kuid võis ka midagi juhtuda sellega) ja 23. olin kaistmata vahekorras, peale mida võtsin SOS-tabletti. Kuid 30. aprillil hakkas jälle määrima ning 10. mail hakkasid uuesti päevad.
24. juunil tegin rasedustesti, kuna päevad polnud hakanud ja test oli postiivne.
Rasedus on kulgenud kenasti, ilma eriliste kaebusteta, kuid kuna ma võisin viljastuda?
Kuid nüüd tehti mulle b-grupi streptokokki proov ja see ostus positiivseks. Esmalt kui kuulsin, hakkasin väga kartma. Mida peaksin teadma sellest ja kas laps võib nakatuda? Tean, et kui looteveed puhkevad või kui tuhud algavad, pean pöörduma haiglasse, et saada ravi. Kuid kui ei jõua? Kuna elan haiglast 30 km kaugusel ka. Tean, et olen esmasünnitaja ja selle ajaga jõuan ilusti haiglasse ja aega peaks ülegi jääma, et ravi saada, kuid hirm on ikka. Kas peale sünnitust peaksin mina saama veel ravi? On seda bakterit võimalik täiesti välja ravida?

Suur aitäh teile, jään vastust ootama

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõigepealt bakterist. Streptokokk paikneb teie mikroflooras ja rasedsue ajal lihtsalt tuli välja,, muutus aktiivseks. Väga harva kui üldse laps võib selle saada. ja tekkida probleem. Soovitatakse teha ravi raseduse lõpus või sünnituse ajal ja peale sünnitust peaks seda kontrollima. Seega kui veed puhkevad, sisi piisab kui alustatakse ravi haiglasse saabudes. Rasetumise aega on mul raske arvata. Suure tõenäosusega 21-.23 aprilli vahel. Ülle Kadastik