Beebipillide mõju 19.09.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane naine ja kasutan rasestumisvastase vahendina beebipille (Mercilon). Hiljuti hakkasin hommikusöögiks kasutama Femi-Soya pulbrit (toodetud Soomes, koosneb peamiselt sojast, purustatud linaseemnetest, kibuvitsa- ja astelpajumarjadest). Kuna soja sisaldab aga palju fütoöstrogeenide allikaid (eelkõige isoflavonoidid), siis kas selle pulbri tarbimine võib kuidagi mõjutada beebipillide toimet? Inglisekeelsest kirjandusest olen mõningaid selliseid fakte leidnud. Mulle väga see toode meeldib, aga ei tahaks sellega riskida, et beebipillide toime kuidagi väheneb. Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere, pillide toime sellega ei vähene, seeega võite tarvitada. DR Kadastik