Raseduse katkestamine. 18.08.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen sünnitanud naine /2010 kevadel ja kuna uus rasedus oli liiga ootamatu, valisin abordi, tabettidega.
Toimus see 18. juuli 2011, peale seda toimus verejooks nädala- käisin ka kontrollis( 11. aug), kõik olevat olnud puhas ja munasarjad n.n vedelikku täis, et kohe-kohe pidavat algama siis menstruatsioon.
14. augustil tuli vaid kerget pruunikat määrimist- sellega ka asi piirdus.
Rinnad on veidi valulikud ja alaseljas tuikamine nagu reeglina mul oodatavate päevade ajal ikka, ent siiski tegin rasedustesti- mis näitas minu hämmastuseks kahte triipu, millest üks oli küll väga õrn- aimatav.
Tablette pole kasutama veel saanud hakata ja olen kaitsnud end kondoomiga, 12. augustil kondoom aga purunes..
Minu küsimus, kas ma võin tõesti nüüd uuesti rase olla- seda enam, et menstruatsioon pole hakanud?
Ja siis uus abort oleks organismile väga suur trauma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 32-aastane. Antud olukorras tuleks rasedusteste korrata üks kord nädalas. Vahel jääb test kahtlaseks peale aborti, kuna hormonaalne tase ei ole veel muutunud. Kui on kahtlusi, siis saate pöörduda naistearstile või kohe laborisse www.laborid.ee ja saab teha uuringu veeniverest rasedushormoonile kooriongonadotropiin. Kui algab normaalne menstruatsioon, siis alustage kindlasti antibeebipillidega, plaastritega või NuvaRingiga:www.naistering.ee. Suitsetamine ei ole kombineeritud rasedusvastaste vahenditega lubatud tomboosi riski tõusu tõttu; saab juurde lugeda lennutromboosist.
Abort on alati šokk munasarjade funktsioonile ja kogu naise organismile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt