Ovulatsioonitest 21.09.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Soovime elukaaslasega väga last. Viimase poole aasta jooksul oleme proovinud nö muretult, ilma eriliselt arvestamata-planeerimata. Nüüd soovitas günekoloog, et teeksin edaspidi mõnda aega ovulatsiooniteste. Eelmise tsükli jookslul tehtud test ei näidanud midagi. Olen aru saanud, et ka see võib olla normaalne, kuid tekkis ikkagi kahtlus, et äkki tegin midagi valesti. Järgmine arsti visiit on alles oktoobri lõpus ja seetõttu pöördun Teie poole. Minu küsimus puudutab ovulatsioonitesti tegemist juhul, kui tsükkel kõigub 24 ja 31 päeva vahel. Kas sel juhul tuleks ovulatsioonitestiga alustamiseks lugeda päevi viimase menstruatsiooni esimesest päevast või peab võtma arvesse tsüklite keskmist pikkust. Viimase tsükkli pikkus oli 30 päeva (nii, et 31. päeval e 19. septembril algas veritsus, enne seda päev kerget määrimist). Kas sel juhul peaksin nüüd ovulatsioonitestidega alustama 13. päeval, mis oleks siis vist 1. oktoobril?

Ette tänades!
T.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud T.!
Loen, et olete 30-aastane. Kahjuks unustasite kirjutada eelneva rasedusanamneesi, juhul, kui rasedusi on olnud.
Soovitused:
1) lugege kõikide menstruaaltsüklite pikkused jooksval aastal; menstruatsiooni 1. päevaks tuleb lugeda ikka määrimise-veritsuse kõige esimene päev;
keskmisele m tsükli pikkusele tuleb +- lisada m tsüklite kõikumise päevad;
2) tehke ovulatsiooniteste pakendis sisalduva patsiendi info järgi, pigem rohkem, kui vähem;
kui ovulatsioon on toimunud, siis selles menstruaaltsüklis ei ole rasestumine enam võimalik;
3) tarvitage Livol Multi Total vitamiine naistele ja meestele;
4) kasuks on intiimhooldus Multi-Gyn FemiWash`ga 2x ööpäevas, vajadusel tupekuulikesed Ecocillin tupe mikrofloora tasakaalustamiseks;
5) kui te ei hoidu ja ei rasestu regulaarse suguelu, 2x nädalas, korral 6 kuu kuni 1 aasta jooksul, siis on tegemist viljatu paarisuhtega ja tuleb alustada uuringuid.
Uuringute ajal soovitame „puhata“ m tsükli päevade lugemisest ja ovlatsioonitestide tegemisest, et mitte häirida spontaanset suguelu.
G.Litter, www.naistearst.ee, Tb.ge.