määrimine 04.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 4ndat nädalat rase ja pisut määrib. Nimelt, eritub pruunikat eritist iga päev.

Kas midagi on viltu ja ma peaks koheselt arsti poole pöörduma, või on see loomulik? Valusid alakõhus ei ole.

Ette tänades,

Anette

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Anette !

4 nädalane rasedus on väga väike. Vahel harva on nn. "oletatava menstruatsiooni ajal" pisut määrivat eritist, mis möödub iseenesest.

Üldjuhul on veresegune määrimine raseduse ajal seotud mingi patoloogiaga ( ka põletikega).

Kui kaebused ei süvene, on soovitav määrimise ajal suguelust hoiduda, mitte tõsta raskusi, käia treeningul jpm.

Ka naistearstid jälgiksid väga väikest rasedust, muid võimalusi eriti kaasajal ei kasutata. Aeg näitab, kuidas rasedus kasvab ja areneb.

Siiski on soovitav enne 11. nädalat ( 8 - 10 ) teostada ultraheli uuring, et veenduda raseduse arengus.

Naistearst Galina Litter