Määrimine ja kõhuvalu 6. nädalal 13.04.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin günekoloogil 7. aprillil - katsumise järgi 7. nädal ( viimane menstruatsioon 11. veebruar ). Kuna mul olid kaebused aeg-ajalt esinevatele kõhuvaludele, saadeti UH, kus nähti lootemuna ja pandi suuruseks 5 nädalat, mis minu arvestuste järgi ( vahekorra aeg ) sobib isegi rohkem.
11. aprillil hakkas pruunikalt määrima ja olid kerged kõhuvalud ( ajaliselt klapib ajaga kui peaks olema menstruatsioon), käisin valvearstil, kes ütles, et lootemuna on alles ja kirjutad No-spad ja Duphastoni ning ütles, et kui samuti edasi määrib siis võin rahulikut oodata 21.aprillini ( uus günekoloosi aeg ja UH).
Mul on ikka nüüd väike mure kuna öösel valutas kõht väga korralikult hoogudena. Täna päeval valutab ka , aga talutavalt. Määrima on hakanud rohkem ja vere/limasegust.
Kas peaksin varem pöörduma kui 21. ja millega võiks olla tegu? Kas ikkagi ähvardava katkemisega või lihtsalst, et tegemist menstruatsiooni ajale langeva ajaga?
Kas saab 6. nädalal saab katkeda ka lihtsalt määrimisena või saab ikka ise ka aru kui katkeb?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tegemist võib olla raseduse ähvardava katkemisega kuna tegemist hoovaludega ja määrimisega. Võimalik on ka raseduse peetumine. Soovitaks igal juhul arsti juurde minna ja teha UH uuring. Kui rasedus katkeb, siis tekib suurem verejooks ja sellest ikka saab aru. Dr kadastik