Hädaabi pillid 02.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas Postinori kasutamisega kaasneb alati tsüklihäire? Nimelt algasid ca 7 päeva pärast Postinori võtmist päevad. Nüüd on käes järgmiste päevade aeg, kuid alanud nad pole. Kaitsmata vahekorras pole ka olnud pärast Postinori tarvitamist.

Eeldusel et tegemist on tsüklihäirega-kas võib arvata et tsükkel jääbki ebareeglipäraseks?

Aitäh,

Kristina

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kristina.

Postinori kasutamise järel on väga paljudel naistel tsüklihäireid, seetõttu sobibki see preparaat eelkõige ''hädaabi pillina''. Tsükkel ei peaks jääma ebaregulaarseks, aga tsükli regulatsioon võib toimuda erineva ajaga erinevatel naistel. Soovitan teha rasedustesti (kuigi te pole vahekorras peale veritsust olnud) ja pöörduda naistearsti poole, et teha läbivaatus ja vajadusel ultraheli uuring.

Tervitades Aire Sekavin