Raseduse planeerimine 17.11.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 31-aastane mees. Elukaaslane 30. Otsustasime et on kätte jõudnud aeg last saada. Käisime eelnevalt kontrollis arsti juures kevadel. Minul avastati ureaplasma. Tegime mõlemad tabletikuuri läbi. Naisel avastati hiljem et ikka veel on ureaplasma olemas. Tegime koos teise tabletikuuri läbi ja naistearst soovitas mitte enam rohkem sellele mõelda ja asuda asja kallale. Esimesel kuul rasedaks ei jäänud. Nüüd teisel kuul proovisime õiget aega tabada ovulatsioonitestiga kuid LH tase ei tõusnudki. Tean küll et kõik need asjad ei käi nii kiiresti aga mul on niisugused küsimesed:
1. Kas LH testi peaks kasutama pikema aja vältel kui need 5 päeva (enne ja pärast)?
2. Kui mitme kuu jooksul võiks teha täiendavaid uuringuid?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Igal naisel võib aasta jooksul esineda mitu(1-2) anovulatoorset tsüklit ja see on normaalne. Kui te pole rasestunud aasta jooksul regulaarset suguelu elades , siis soovitaksd pöörduda günekoloogi poole.c Siis peaks alustama uuringutega nii naisel kui ka mehel. Kui soovite testi kasutada, siis seda ühe tsükli vältel kasutatakse 5 päeva. Ei ole mõtteks seda kasutada iga kuu aasta jooksul. Võimalik et saate sellest valesti aru ja tekivad mõttetud pinged, mis võibki olla rasestumatuse põhjuseks. Kui te olete kaks kuuri teinud ureaplasma ravi ja mo püsib, siis soovitaks seda teha mitte enne kui poole aasta pärast. 2% naistest võibki jääda mo kandjaks. Oluline on , kas teil seda on või mitte, sellpärast soovitaks mehel küll kontrollida.dr Kadastik