Raseduse katkestamine 15.08.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 46-aastane naine. Viimane menstruatsioon algas 31.juulil. Kardan, et rasestusin 12. augustil. Sümptomid on rindade valulikkus ja iiveldus. Kas rasedus võib nii ruttu tunda anda? Last ma ei soovi. Kas on võimalik kiire medikamentoosne abort, kui olen rasestunud? Mida peaksin praegu tegema, et olukord võimalikult tervistsäästvalt lahendada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete äratuntavas suures ärevuses.
Rasedused üle 35-aastastel saabuvad harvem oodatust, üle 40 on harvad ja üle 45 haruldased. Nii, et väga ei tasu muretseda.

Soovitused:
-kui menstruatsioon ei alga, siis menstruatsiooni hilinemisest alates või kindlasti 36. m tsükli (29.08) päeval tehke rasedustest hommikusest uriinist; rasedustesti saate osta apteegi käsimüügist; menstruatsiooni peetust arvestatakse 36. päevast, normaalsed m tsüklid on 21-35
-kui rasedustest on positiivne, siis peaksite pöörduma erahaiglasse raseduse katkestamiseks, www.fertilitas.ee
-kui tõesti on selline harv juhus ja osutute rasedaks, siis soovitan kirurgilist aborti narkoosiga ja kohest laparoskoopilist munajuhade sterilisatsiooni; saate 2 operatsiooni 1 hinnaga, lugege juurde www.fertilitas.ee
-kui seekordne hirm möödub, siis soovitan plaanilist laparoskoopilist munajuhade sterilisatsiooni
-tervist säästate vältides asjatut muretsemist ja ärevust
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt