Positiivne rasedustest, negatiivne UH 01.04.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24-aastane naine (1 abort 20-aastaselt, 1 peetunud rasedus)
Päevad jäid ära ja kaks rasedustesti, mille tegin olid positiivsed. 29.märts hakkas natuke verd tulema ja siis ainult määris. Läksin 2 päeva pärast erakorralisse, enne tegin veel testi, mis ikka positiivne oli (õrn triip küll, aga mõtlesin, et kella kuue ajal õhtul äkki siis ongi). Läksin siis kohale, tehti UH, ütleb, et pole rasedust, et mingi tsüst on hoopis. Küsisin, et kas see mõjutab siis rasedustesti tulemusi. Ütles, et ei. Käskis mul rasedustesti teha. Kell oli juba õhtul üle kümne, test ei näidanud midagi. Ütles, et kui oleks rasedus olnud, siis näitab veel kaks nädalat hiljemgi (kui mul kunagi peetumine oli, siis ütles toonane arst, et niikui päevad hakkavad, rasedustest enam pos pole). Ühesõnaga, küsisin, et miks mul siis testid positiivsed võisid olla, arst ütles, et see pole võimalik, et mul pos olid. Eelmised päevad hakkasid 17.veebruar (tsükli pikkus 30-34 päeva) Vahekorras olin 28. veebruaril esimest korda pärast päevi. Siiani enam eriti ei määri. Kas tsüst võib mõjutada 3-e rasedustesti tulemusi või võis mul olla väike rasedus, mis katkes (kuigi verd oleks siis pidanud ju rohkem tulema). Milles võib veel probleem olla, sest keha temperatuur on ka juba kuu aega 37,2 - 37,4 olnud? (Erakorralise arst ütles, et see pole mingi palavik, kuid tavaliselt on mul temperatuur 36,6).

Ette tänades

Maarika

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maarika!
Rasedusele viitab esimesena menstruatsiooni peetus ja siis positiivne rasedustest hommikusest uriinist. Kui rasedustest on positiivne, siis viitab see väikesele võimalikule rasedusele (ka emakavälisele).
Tegemist võiski olla väga väikese rasedusega, mis katkes täielikult iseeneslikult ja ei vaja mingit (järel)ravi. Üks patsient nimetas seda "keemiline rasedus".
Tsüsti diagnoosides tuleks alati mõelda ka võimalikule emakavälisele rasedusele.
Kehatemperatuur II faasis ja raseduse ajal kuni 37,5 on täiesti normaalne kui puuduvad kaebused viirusinfektsioonile.
Soovitused:
Ka saan õigesti aru, et soovite rasestuda ja sünnitada?
-kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m tsüklite pikkused
-hakake tarvitama vitamiine rasedatele ja Möller`s Omega 3 kapsleid
-kui menstruatsioon ei ole tulnud 35. päevaks, siis 36. päeva hommikusest uriinist tehke rasedustest, mõlemi tulemuse korral tuleb plaanilises korras pöörduda naistearstile. Kui rasedustest on negatiivne, siis on tegemist m tsükli häirega, mis sünnitamata naisel vajaks ravi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt