uus rasedus 26.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere, olin 12 nädalat rase kui hakkas verd tulema läksin valvekabinetti kus tehti ka UH mis näitas et rasedus pole edasi kasvanud ja on ainult 6 nädalat. mind saadeti puhastust tegema ( kirurgiline abort ), see oli eile 25 september. tahaksingi teada kui pikk peaks vahe olema et uuest rasedkas jääda võiksin?
ja veel kas emaks kasvab siis edasi kui loode ei kasva, et kas vastab ikka 12 nädalat rasedusele, hakkasin mõtlema et mis mu arst mõõtis kui käisin tavakontrollis (siis sai ta 13 cm)
olen ise 25 aastane ja on üks laps olemas, kas võib olla mingeid raskusi uuesti rasestuda ja kas võib uuesti midagi juhtuda
ette tänades vastuse eest
kõike haed teile

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uuele rasedusele võiks mõelda umbes 6 kuu pärast. Soovitaks teha analüüsid ja võimalusel siiski mõelda raseduse peetumise põhjusele. Samas sageli ei saagi teada. kUi rasedus peetub, siis emakas ka ei kasva nagu normaalne rasedus, seega usun, et emaks ei saanud teil olla 12-ndale rasedsunädalale vastav kui peetus vastas 6-ndale nädalae. Dr Kadastik