Raseduse peetus 27.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

mulle tehti 29.10 puhastus. Raseduse suurus oli 4-5 nädalat. Käisin vahepeal ka arsti juures kontrollis, pidi kõik korras olema. Kuid nüüd peaaegu 4 nädalat hiljem ikka veel määrib sellist peaaegu musta eritist. Küll väga vähe aga siiski määrib. Kas ma peaksin muretsema? Tahan kindlasti üsna varsti jälle rasestuda. Ja mis uuringuid ma peaksin endale laskma teha kui on probleeme raseduse püsimisega. Olin esimese lapsega ka 2 korda säilitamisel. Olen 30.aastane.

ette tänades

Sirle Sikk

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Sirle Sikk!

Muretsema peaks siis, kui kaebus süveneb ja

-kui on palavik üle 38,5

-süvenev valu

-suurenev veritsus

Iga raseduse katkemine/katkestamine võib olla seotud põletikega ja põhjustada menstr.tsükli häireid. Võimalusel tuleb selgitada põhjus ja vajadusel ravida. Enne planeeritavat rasedust peaksid tervisenäitajad ja analüüsid olema võimalikult korras.

Sagedasemad raseduse peetumise põhjused on viirusinfektsioonid.

Võib teha vereanalüüsid punetiseviirusele, tsütomegaloviirusele ja ka toksoplasmoosile.

Kindlasti konsulteerige naistearstiga ja planeerige oma järgmine rasedus võimalikke riske vähendades.

Teile tervist soovides, naistearst G.Litter