Kiire raseduse katkestamine 01.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Millised on alternatiivsed võimalused raseduse katkestamiseks varases staadiumis (praegu 12 päeva peale vahekorda)? Test küll veel rasedust ei näita, kuid tunnused on päris kindlad (piimaeritus, iiveldus, sisetunne jne). SOS-pillide jaoks on hilja ja abordi (medikamentoosne) tegemine võtab meie bürokraatia tõttu palju aega. Soov on ohutuse mõttes rasedus katkestada võimalikult varajases järgus.
Kas on olemas meetodeid, mida tavameditsiinis ei kasutata - kuum vann, rahvameditsiin, tugev seks, tabletid, veel midagi? Ja kuidas need mõjuvad?
Praegu on üks laps, medikamentoosset aborti on varem tehtud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Aborti saab teha ainult kirurgiliselt vaakumabrasiooniga ja medikamentoosselt. Muid võimalusi pole. Dr Kadastik