Tugev määrimine enne menstruatsiooni 18.04.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 20aastane, kasutanud olen ligi 3 aastat antibeebipille, ligi 2,5 aastat olen võtnud Logesti. Probleem seisneb selles, et mul hakkas seekord menstruatsioon juba nädal aega pärast eelmise menstruatsiooni lõppemist. Algul väheke määris, kuid nüüd tuleb verd peaaegu sama palju, nagu hariliku menstruatsiooni korral, iga päevaga läheb hullemaks. Alguses, kui hakkasin pille võtma, siis oli mul samuti probleeme määrimisega ja seetõttu otsustas arst määrata kõrgema hormonaalsisaldusega pilldid - Logesti. Nende pillide nimetust, millega alustasin, ei mäleta kahjuks. Kõik see 2,5 aastat on tsükkel olnud korrapärane ja nüüd äkki juhtus selline asi. Kas te oskate öelda, millest on nii varajane menstruatsioon või tugev määrimine põhjustatud? Arsti aja sain alles 28. maiks, eraarsti vastuvõtt algab 300 kroonisest teenustasust, seetõttu esitan küsimuse siin.
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipille tarvitatakse skeemi 21+7 järgi. Kalendrisse soovitan märkida 7 tabletivaba päeva. Kui Teil 2,5 aasta jooksul ei ole esinenud vaheveritsusi, siis on vähe tõenäoline, et see on tablettidest.
Kindlasti on vajalikud uuringud põletikele. Veritsus on üks põletike tunnustest.
P.S.Logest on madala östrogeeni doosiga pill.
Soovitused:
-jätkake pillide tarvitamist skeemi 21+7 järgi
-määrimise ajal kasutage kondoomi
-soovitav oleks kuni probleemi selgumiseni pidevalt kasutada kondoomi või lõpetate tabletilehe ja kasutate kondoomi seni, kuni saate pöörduda arsti juurde ja selgub probleemi lahendus
G.Litter
www.naistearst.ee