Võimalik rasestumine peale aborti Evra plaastriga 13.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

katkestasin just raseduse ja Peale operatsiooni hakkasin kohe ka Evra plaastreid kasutama.. nädal oli plaaster peal olnud, kui olin vahekorras..
Plaastrite toimet te teate- kolm nädalat kannad ja neljandal algavad päevad- kuid minul algasid nad teise plaastri panemise alguses kaks päeva peale vahekorda.. tugevate alakõhuvaludega ja kestsid nädala, praegugi veel määrib natukene.. aga rindade valulikkus ei ole kadunud ja on suured ja kõht on kinni ja selline paistes tunne on keskkohas, kõht punnitab. Kannan kolmandat plaastrit ning tegin üleeile rasedustesti, mis oli negatiivne. (õhtulsel ajal küll)..
mul on hirm, et võin olla jäänud rasedaks ja seda plaastriga:((
Paraku elu on selline.. olen teinud kokku kolm aborti, ühtegi last ei ole sünnitanud, seda oma elukaaslasega koos olles- minu organism ei peaks veel ühele vastu.
Helistasin ootamatult alganud päevade ajal günekoloogile, kes ütls, et see on loomulik Evra puhul minu olukorras, hormoonid ajavad esialgu tsükli sassi ja organism taastub mõni aeg..
mis on teie hinnang kirjeldatule ja mis nõu te annaksite?
Olen mures

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse.
Kas saan Teie kirjast õigesti aru, et viimane raseduse katkestamine oli kirurgilise meetodiga?
Kirjutate, et: .. tugevate alakõhuvaludega ja kestsid nädala, praegugi veel määrib natukene.. aga rindade valulikkus ei ole kadunud ja on suured ja kõht on kinni ja selline paistes tunne on keskkohas, kõht punnitab.
Selliste kaebustega peale 3. abordioperatsiooni peaksite pöörduma kiiresti tagasi haiglasse, kus tesostati abordioperatsioon.
Väga oluline on arstlik läbivaatus põletike välistamiseks, tupekaudne ultraheliuuring ja rasedushormooni määramine veeniverest.
Kuna Te pole veel sünnitanud, peab väga jälgima oma seksuaaltervist.
Pöörduge koheselt naistearstile.
G.Litter
www.naistearst.ee