kuidas rasestuda 31.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen 25 aastane ja ei ole kunagi kasutanud mingeid rasestumis vastaseid tablette ega midagi muud selle vastu.Ning tegin läbi labroskoopia 2 kuud tagasi ,ja seal ei avastatud mul mingit viga miks ma ei peaks rasestuma.olen proovinud kahe erineva partneiga rasestuda kui ei ole onnestunud (molemaga 2 aastat).kunagi kui olin 19 siis mul oli klamuudia ..kas see et olen sellist haigust podenud voib olla viljatuse pohjuseks?mida ma veel peaksin ette vottma?kunstlikku viljastamist ei soovi.kas äkki on olemas mingeid rohte mis voiksid aidata rasestuda?
m

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Viljatu paarisuhte uuringutes on kindel skeem:
-Teie põletiku-uuringud vähemalt 5-le tekitajale DNA meetodil
-vajadusel ravi koos partneriga
-partneri uuringud androloogil põletikele ja sperma kvaliteedile
-plaaniline diagnostiline laparoskoopia
-ovulatsiooni stimulatsioon ravimitega, kui munajuhad on läbitavad

Kas Teie menstruaaltsüklid on korrapärased? Kui Te 1 aasta jooksul ei rasestu, on veel võimalik teostada hormoonuuringud tsükliliselt.
Urogenitaalne klamüdioos on bakteriaalne põletik ja võib põhjustada liiteid nng munajuhade sulgumist. Kas Teie munajuhade läbitavust kontrolliti ja kas munajuhad olid läbitavad?
Hea oleks kasutada vitamiine naistele Feminine ja meestele Masculine. Ostke apteegist ovulatsioonitestid ja kasutage neid juhendi järgi.
G.Litter
www.naistearst.ee