Steriliseerimine ja rasedus 22.05.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, minul selline küsimus,et kas on võimalik jääda uuesti rasedaks peale steriliseerimist?
4 päeva halb olla , ajab iiveldama, rinnad valusad, väsimus. Tegin täna 2 testi ühel testil oli tugevam teine joon teisel aga natukene õrnemalt, menses peaks hakkama 1/2.juuni. Olen mures ja sooviksin teada,kuidas on võimalik peale steriliseerimist uuesti rasestuda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui on munajuhad läbitud(läbilõigatud) või eemaldatud, siis ei saa küll rasestuda. Kui kunagi asetatud klipsid(ammu enam ei panda), siis teoreetiline võimalus on, et klipsid tulevad maha. Täpsustage oma günekoloogilt. Korrake veel rasedustest, ehk teil sai midagi valesti. DRKadastik