pärast sünnitust 25.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! sünnitasin 18 päeva tagasi, sünnitus läks hästi tehti küll mõned õmblused aga needki juba peaaegu paranenud. Peaaegu ei tunnegi enam neid. Aga muret teeb hoopis see et umbes nädal pärast sünnitus tekkis valu nagu samakondis või vaagnaluus ei saagi täpselt aru kus. see just kui astun ja liigun, aga parema jalaga astudes. Kõnnin täitsa longates. Millisele arstile peaksin sellest rääkima või möödub see ise. See esimene sünnitus. Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui ei esine suurenenud voolust ja palavikku,siis soovitan esialgu vähem liikuda .Võimalik,et valu põhjustavad vaagnapõhja lihased,mis raseduse ajal olid välja veninud ja nüüd hakkavad taastuma.Need valud kaovad tavaliselt iseeneslikult esimestel sünnitusjärgsetel kuudel.Edu soovides,Maie Väli