limaskestad sünnituse järel 02.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mind on pärast sünnitust juunikuus hakanud vaevama tupe kuivus, pidevad silmapõletikud, silmade kuivus ja allergilised nohud. See kõik viitaks nagu kuivadele limaskestadele. Kas tegu võib olla hormonaalse muutusega ja kas see nähtus on pöörduv, st millal ära kaob?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. See on kindlalt seotud hormonaalsest seisundist peale sünnitust. Soovitan pöörduda günekoloogile, kes kirjutab teilelteatud kreemi tupe jaoks,. Olukord möödub kui lõpetate toitmise ja menstruatsioonid taastuvad.Dr Kadastik