Sünnituse tähtaeg I ultraheli uuringu järgi 03.05.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et esimeses ultraheli uuringus on sünnituse tähtaeg valesti määratud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,Sünnituse tähtaja määramises arvestatakse eelkõige viimast menstruatsiooni ja tsükli pikkust ja ka loote suurust. Seega see pole absoluutne ja kindlasti võib tekkida ka väike nihe. Kui menstruatsioon on regulaarne, siis viimase mensese järgi oleks täpsem raseduse suuruse määramine. DRKadastik