ultraheli 15.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Minul oleks selline küsimus.Kas arst ise ütleb kuna on vaja ultraheli uuringuid või tehakse ka siis kui naine ise seda tahab ?
Mina tahaksin ultahelis käia iga kord kui ma arsti juures käin..

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

On kindlaksmääratud raseduse ajad, mil vaadatakse ja hinnatakse raseduse kulgu ja lapse arengut. Soovitatakse vaadata raseduse 11-13-ndal nädalal lapse kuklavolti, mille järgi saab diagnoosida lapsel võimalikke väärarenguid. Raseduse 20-ndal nädalal vaadatakse kõik organid järjest üle(selleks ajaks on need kõik arenenud). Lapse arengut ja lootevete hulka hinnatakse peale 35-ndat rasedusnädalat. Kui on mingi möötude mahajäämine või muu probleem, siis vaadatakse vahepeal ka. Ei ole vajadust igakordsel külaskäigul UH vaatlust, saab hinnata ka väliste möötude järgi lapse arengut. dr Kadastik