Pesastumise toetamine 05.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Galina Litter! Olen 32a. Rasestusin peale pikki aastaid(8a) pillide võtmist poole aasta pärast.Peale selle raseduse peetumist (6/7 nädalat) tehti puhastus 13 juulil. Peale seda määris neli,viis päeva. Arstlikus kontrollis kõik kenasti. Emakas taastunud.Esimesed vähesed päevad(kestsid 4 päeva ülivähese määrimisega) ilmusid puhastusest 41 päeval.Nende alguspäevast loetuna (4ndal päeval)andsin hormoonanalüüsid mis olid järgmised :FSH 11.20
LH 12,70
Prolaktiin 296
Progesteroon 1,32
Östradiool 328
testosteroon 1,49
TSH 1,450
PT4 20,1
Peale päevi olid ka näha folliikelid ja emaka limaskest õhuke 1,4. Tsükli 10 päeval tabasin ära OV. Järgmised hormoonanalüüsid annan selle tsükli 22 päeval, samuti annan HCG võimalikuks kiireks raseduse tuvastamiseks. Sooviksin teada teie arvamust minu analüüside kohta ja edasise tegutsemise kohta. Lootsin jääda rasedaks juba seekord. Kas peaksin kohe toetama Duphastoniga, seda kodus olemas veel peetumisest. Mis peaks/võiks olema progesterooni näit lut faasis, et peaks/võiks toetada. Enda arst puhkusel ja sooviksin pesastumisel aidata seekord kohe. Mitu tabletti, millal võtta? Seni olen võtnud Bio-Multit, foolhapet lisaks ja E-vitamiini. Ette tänades Heidi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Heidi!
Hormoonuuringutes on muutused, kuid vajalik on teada analüüsi teostanud labori ühikuid ja normväärtusi, muidu ei ole otsused objektiivsed.
Ravikorraldusi saab anda vaid Teie raviarst, kellel on läbivaatuse ja uuringute andmed olemas.
Käsimüügiravimid on sobivad.
Kahjuks ei saa Teid virtuaalselt nõustada. Soovitan paluda uuringute koopiad ja broneerida aeg teiseseks nõustamiseks.
G.Litter
www.naistearst.ee