rasestumise võimalik päev? 16.05.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kui tüdruku "lugemise" järgi ovolutsiooni päevast neli päeva enne ilma kaitsevahendite ega meetoditeta sugulises vahekorras olla või kolm päeva hiljem - seejuures "coitus interruptus" (muidugi kui efektiivne c. i. !), siis kummal juhul on raseduse tõenäosus suurem?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tõenäosus on mõlemal korral olemas. Kui kasutada füsioloogilist meetodit s.t et arvestada oletuslikult ovulatsiooni aega, siis see ei ole 100%% karantii, et arvestus on õige. Põhjuseks on see,et mitte keegi ei tea täpset ovulatsiooni aega, see on oletuslik ainult. Ovulatsiooni aega päevade arvestusega on ebakindel . Seega soovitaks kasutada kindlamaid kaitsevahendeid kui coitus interruptust või lihtsalt päevade lugemist. Dr Kadastik