angiin raseduse alguses 12.04.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

mure selles et 5 näd põdesin angiini.mitte raskelt, palavikku polnud ja muidu tundsin ennast ka hästi väljaarvatud meeletu valu neelamisel.arst kirjutas penitsiliini 4 päevase kuuri. nädal hiljem läksin esimest korda arstile rasedus oli siis 6/7näd.tehti uh kõik oli korras ja võeti ka proovid, kui aga koju jõudsin avastasin et veritsen ja taksoga sõitsin jälle haiglasse.sinna mind ka 4 päevaks jäeti.hiljem leiti ka hematoom.arst ütles aga et põhjust ta ei tea miks veritsema hakkas.nüüd ma niii meeletult kardan et äkki oli angiin ja hilisem veritsemine kuidagi omavahel seotud ja lapsega pole kõik korras nö. looduslik valik.hirm on nii suur et ei saa enam öösiti magadagi.ja nüüd ma siin söön duphastoni ja säilitan.äkki ei tohiks? palun rahustage mind maha, hirm on lihtsalt nii suur.hetkel raseduse 10-s nädal.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Kui rasedus saab nii väikeses järgus kahjustada või kui esineb tõsine loote kahjustus või arengurike, siis loode hukkub. Kui loode on tõeliselt kahjustunud ei aita ka Duphastoni kasutamine. Et Teie loode on ilusasti kasvanud, ei peaks muretsemiseks põhjust olema. Kohe jõuab kätte ka aeg, kus tehakse Teile esimese trimestri ultraheli uuring- selles raseduse suuruses on juba küllalt suur võimalus öelda, kas rasedusega on kõik korras.
Rahulikku rasedusaega ja ilusat kevadet soovides Aire Sekavin