sünnitusjärgne kõht 08.03.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Sünnitasin kolm kuud tagasi. Raseduse ajal kõht suur ei olnud ja kokku võtsin 7 kg juurde, mis olid esimesel nädalal peale sünnitust ka kadunund. Koju jõudes alustasin taastumiseks vaagnapõhjalihaste harjutuste tegemist, kolm nädalat hiljem aga alustasin juba kõhulihaste treenimisega. Juba sünnitusmajas ja ka sünnitusjärgses kontrollis naistearst ütles, et kõht on ilusti tagasi tõmbanud. Tänaseks on aga kõht päris suureks läinud, mis teeb mulle muret. Küsimus on selline, kas alustasin liiga varakultt/hilja treenimisega? Mida peaksin tegema, et kõhust lahti saada? Kui kiiresti on seda võimalik teha? Mis on standardsed ajalised näitajad kõhu taanudmisele? Kas see on tavaline nähtus, et kõht tuleb jälle tagasi? Kas see et harjutustest ei ole olnud tulemust võib olla seotud imetamisega?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti te ei tohi pidada dieeti sel ajal kui imetate. Kui piim lõpeb teil, siis kehakaal normaliseerub teatud hormoonide muutustest. Kõhulihaste harjutusi tohib kohe teha peale sünnitust ja jätkata seni kui olete saavutanud hea tulemuse. Imetamise ajal kõhu taandumine ei ole nii kiire, seega kannatust ja soovitaks iga päev 20 minutit teha erinevaid kõhulihase harjutusi ja te saavutate kindlasti oma vana vormi tagasi. Parimate soovitustega dr Kadastik