negatiivne veri 10.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane ja mees on 42 aastane, üks laps meil juba on, nüüd tahaks ka teist. Kas selles vanuses on juba natuke liiga hilja last planeerida, peale selle on minul veregrupp negatiivne. Kevadel rääkisin sellest oma arstiga ja tegime igaks juhuks analüüsi, see näitas, et antikehasid ei esinenud. Kui lapsel ikka tekib reesuskonflikt, kas see on ohtlik ja laps võib sündida puudega?
Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. 31-aastaselt korduvalt sünnitada on õige aeg. Mehed on viljakad elu lõpuni, ütles meie sädelev dots. Ilse Kõiv.
2. Kui olete reesusnegatiivse verega, siis reesuskonflikt lootega võib tekkida vaid raseduse ajal ja siis kui loode on reesuspositiivne.
Unustasite märkida oma kõik eelnevad rasedused.
3. Kaasajal on võimalik sünnieelne diagnostika ja ravi, ärge asjatult muretsege.
G.Litter
www.naistearst.ee