Rasedus olles B-negatiivse veregrupiga 19.09.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu rasedus peetus 6+2. Seejärel toimus päevaravis medikamentoosne abort ning sain ka Reesussüsti. Kas peale seda süsti tohib lähiajal ka rasestuda või on toimeaeg vajalik jne? Minu veregrupp on b-negatiivne.
Uuriksin ka seda, et kui peaksin uuesti rasestuma ning mehe veri oleks minu vastand, siis kas antud süst kaitseks loodet kenasti? Oleksin siis rohkem jälgimise all? Kas üldse b negatiivsel emal on keerulised rasedused, eriti veel peale aborti?
Oleksin siiralt tänulik, kui vastaksite.
Parimat soovides

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Saite gamma-globuliini Rhesonatiivi, mida tehakse kõigile Rh-negatiivsetele emadele.
Olete noor, ei peaks eriti muretsema, sest täna olete oma elukaare noorim ja terveim, kas pole?
Eelkõige peate rasestuma, siis määratake uuesti AK-antikehad ja tegutsetakse vastavalt "Raseduse jälgimise juhendile". Enamasti tekib reesuskonflikt siis, kui ema on Rh-negatiivne ja loode Rh-positiivne.
Harvem esineb ka grupikonflikte. Mikropediaatrid saavad sellega hästi hakkama.
Mingeid muid ettekirjutusi ei ole.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7