rasedus ja vererõhk 15.09.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen planeerimas oma esimest rasedust, vanust 28. nüüd on ilmnenud probleem vererõhuga, mis on kõrgem normist, seda põhiliselt ringi liikudes, rahulikult istudes-magades on vahel isegi madal (läbisin holter-uuringu). mind huvitaks, millised on ohud rasedusega seoses, kui vererõhk ei ole korras. kas on mingid spetsiaalsed rohud, mida raseduse ajal saab tarvitada? hetkel mingeid rohtusid veel ei võta. tervitades ja ilusat sügist soovides, S.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud S.!
Tänan Teid küsimuse ja ilusate soovide eest.
Olete teinud õigesti, et alustasite terviseuuringuid enne planeeritavat rasedust. Arst, kes Teid jälgib, annab kindlasti Teile nõu nii ravimite kui režiimi kui sportimise kui ka soovitava rasestumise aja suhtes.
Rasedate jaoks on valikravimid, sest mitmeid ravimeid raseduse ajal ei tohi kasutada.
Perearst või sisearst või kardioloog püstitavad diagnoosi, kas on tegemist
vererõhu tõusuga, mis vajab ravi või on see seotud organismi ülepingete või muuga. Rasedatel esineb raseduse tõusuga rasedushaigusi, mis on vaid raseduse ajal. Selle raviga tegelevad naistearstid ning vajadusel konsulteerivad teiste eriarstidega.
Ravi vajadus sõltub õigest diagnoosist.
Paluge oma praeguselt raviarstilt tõend diagnoosi koodiga, läbitud uuringutega ja ravisoovitustega. Kui rasestute, tooge selle dokumendi koopia naistearstile.
Ka rasedatel, nagu ka teistel, esineb rida haigusi, mida on vajalik ravida. Seda otsustab rasedust jälgiv arst. Ravimid valitakse rasedatele lubatute hulgast.
G.Litter
www.naistearst.ee