Soov rasestuda, aga mure tervisega 29.02.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ma sooviksin rasestuda, aga mu tervisega seonduvad asjad panevad mind muretsema. Mu süda lööb pidevalt kiiresti ja mul on diagnoositud siinustahhükardia ja ma ei talu palju koormust. Vererõhk on ka madal. Lisaks on mul reflux ka. Mida ma peaksin tegema, et tulevikus rasedus kulgeks hästi? Ja millega peaksin arvestama rasedaks jäädes?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui teil südamega probleemid, siis peaksite ikka täpsustama millest see on. Kui rasestute, siis koormus kehas tõuseb ja probleem võib süveneda.. Ka reflux võib süveneda. Ilmselt vajate ka raseduse ajal ravi. Soovitan pöörduda kardioloogole ja gastroenteroloogile olukorra täpsustamiseks. DRKadastik