rasedus ja toitumine 27.07.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 37-aastane ja 5ndat nädalat rase 2. lapsega. Enda arsti vastuvõtule saan alles siis, kui rasedus on 9ndal nädalat. Tervis on mul korras.
Palun soovitage kirjandust, kust saaks lugeda selle kohta, mis ajal arenevad lapsel mis organid ning milliseid aineid selleks rohkem vaja läheb ehk siis mis toitaineid oleks just konkreetsel ajaperioodil soovitatav süüa.
Ning kas ma peaksin/võiksin juba praegu osta apteegist mingeid rasedatele mõeldud vitamiine?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Saate palju informatsiooni perekooli koduleheküljelt www.perekool.ee. Sellises raseduse suuruses võiksite kasutada juurde foolhapet. Saate seda osta apteegist käsimüügi letist. Loomulikult võite kasutada ka rasedatele mõeldud vitamiiine (Materna, Bio multi), kuid kui sööte kõiki toidurühmi ja ka rohkelt värsket, ei peaks praegu suvel küll vitamiine juurde vaja olema. Kui kasutate vitamiine, siis foolhapet juurde võtta ei ole vaja.
Edu Teile soovides Aire Sekavin