Raseda haigus 19.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen väga mures ja tahaksin teada saada kas herpes viirus

läbib platsentaarrse parjääri. Kui jah, siis mil moel võib see loodet kahjustada.

Lisaks on veel põskkoopa põletik, väike palavik ning kurk on valus.

Olen praegu raseduse esimeses trimestris (3 kuu algus).

Aitäh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

See oleneb kas teie olete herpes viiruse kandja ja teil on diagnoositud kunagi varem või haigestusite esmakordselt raseduse ajal. Viimase puhul on lapsele tõesti see ohtlik. Kui ka retsidiiv on tekkinud raseduse ajal, siis tõenäosus lapsele nakatumiseks raseduse ajal on olemas. Sellisel juhul soovitaks ikkagi ravi. Ohtlik on haiguse ilming sünnituse eelselt(näiteks lõõve on sünnitusteedes ja laps nakatub otseselt nende kaudu. Sel juhul soovitatakse operatsiooni. Kui teie olete kunagi olnud haige ja raseduse ajal pole ägenemist olnud, siis lapsele mingit ohtu pole.