raseduse suuruse erinevus UHs? 30.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Eile tehti UH, mille järgi rasedus ca 4 nädalat (lootemuna 7,5 mm), kuid arvestatuna päevade järgi peaks olema täis 7 nädalat. Määrati uus UH järgmisel nädalal. Kui tõenäone on, et tegelikult on kõik korras?
Ette tänades,
Halley

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Halley!
Viimase menstruatsiooni 1. päevast arvutatakse raseduse matemaatiline suurus.
Loote tegelik vanus ehk loote gestatsiooni aega mõõdetakse erinevate ultraheliuuringul teostatavate mõõtmiste järgi.
Väikese raseduse ehk raseduse puhul 6- 7 nädalat on oluline näha emaka õõnes lootepõit ja loodet ning südamelööke.
Loote vanus võib olla menstruatsiooni suurusest kuni 2 nädalat väiksem, siis on see veel füsioloogiline piir.
Sünnitusabis on loote vanuse täpsus +- 2 nädalat.
Soovitused:
-täpsustage viimase menstruatsiooni 1. päev
-jälgige kaebusi: veritsus, alakõhuvalud
-püüdke hoiduda viirusinfektsioonidest
-püüdke olla rahulik
-kaebuste puhul hoiduge füüsilisest ja psüühilisest pingest, ka suguelust
-jälgige raviarsti nõuandeid
Arstid ei soovi ennustamisega tegelda. Järgmisel ultraheliuuringul on informatsiooni rohkem.
G.Litter
www.naistearst.ee