peale katkemist 10.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui kaua kestab verine voolus peale raseduse katkemist ja puhastust? Mul katkes rasedus 17. nädalal, rohket voolust oli mõni päev, kuid kerget määrimist juba 2,5 nädalat, vahepeal on isegi mitu päeva puhas ja siis jälle määrib natuke. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Nii suure raseduse katkemise korral, kui on veel tehtud ka emakaõõne abrasioon võtab emaka limaskesta taastumine kauem aega . Pöörduge kindlasti oma naistearsti poole. Esimene asi, mis tuleks välja lülitada on põletik. Loodan, et Teil on võetud emakakaelalt kõik põletiku analüüsid ja et olete saanud peale protseduuri põletiku ravi. Kindlasti võiks vaadata ka ultraheliga ,kas emakaõõs on ikka korralikult puhas. Platsenta osakese jäämine emakasse võib põhjustada nii määrivat veritsust kui ka verejooksu.Üheks põhjuseks võib olla ,et Teie hormonaalne staatus on raseduse katkemise järgselt veel korrast ära, seega emaka limaskesta taastumine võib võtta aega, sellest siis ka määrimine. Teie raviarst saab siis kirjutda Teile välja vastavad hormoontabletid.