rasedustest 10.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 21 aastane neiu.
Tegin 14. kuupäeval testi ja siis oli test negatiivne, kuid 28. kuupäeval juba positiivne. Mis võis olla see ajavahemik, millal ma vahekorrast rasestusin???
Ja lisaks kas testi võib teha ka juba enne oletatavat mensi???
Ette tänades; Janne

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Janne.
Vabandan hilise vastuse pärast.
Rasedustest muutub positiivseks 10-11 päeva peale viljastumist. Et ovulatsioon toimub umbes 12-14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni, on võimalik, et test on positiivne juba enne oodatavat menstruatsiooni. Viljastumisaega on nende andmete juures raske täpselt määrata. Kui tegite testi vastavalt instruktsioonile (hommikusest uriinist) võis rasestumine toimuda alates 05.septembrist.
Edu Teile soovides Aire Sekavin