raseduse esimesed nädalad 05.04.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Palun Teie nõu ja abi.
Olen 27 a. Nädal tagasi tegin rasedustesti, mille tulemus oli positiivne. See väga rõõmustas mind kuna umbes aasta olen soovinud rasedaks jääda ning see on minul esimene rasestumine. Kuid paar päeva tagasi (peale vahekorda) oli väga vähesel määral vereeritus. Palun andke nõu, kas on normaalne, et raseduse alguses võib esineda vereeritust või on see märguanne raseduse katkemisest.

Väga tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Raseduse alguses võib esineda harvadel juhtudel määrimist, kuid seda ei tohiks olla korduvalt. Eriti suur võimalus on oletetava menstruatsiooni perioodil. Kindlasti peate pöörduma arsti poole raseduse diagnoosi täpsustamiseks. Samas kui kaebusi ei ole, siis parim aeg oleks minna raseduse 7-9ndal nädalal. Kui veritsus kordub või tekivad muud kaebused, siis minge kohe erakorraliselt. Parimate soovidega dr Kadastik