Raseduse esimesed nädalad 06.04.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 5+1 nädalat rase. Raseduse 4+2 ja 4+3 tegin remonti, sh eemaldasin 2 päeval kokku ca 14 tundi põrandatelt infrapuna kuumutiga nõukaaegset värvi. Aknad olid pidevalt küll lahti, kuid kuna lasin ka värvi nö "kärssama", siis kindlasti hingasin ka värviaurusid sisse. Peapööritust ega peavalu sel ajal ei esinenud. Kahjuks ei teadnud veel siis, et olen rase. Rasedust olen oodanud 2 aastat ning hiljuti avastati ka väike emaka vahesein, seega beebi on rohkem kui oodatud. Kas värvieemaldus võis beebit kahjustada ning peaksin kaaluma aborti?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, aborti kindlasti ei ole vaja teha. Kui rasedus kulgeb kenasti ja kõik vajalikud uuringud on korras, siis ei tohiks lapsele midagi halba .tulla. Kui tõesti mingi kahjustus tuleks kõne alla, siis reeglina selline rasedus katkeb varases järgus ise. Seega soovitan minna günekoloogile ennast arvele võtma ja kõik ettenähtud uuringud ära teha. Parimate soovidega drKadastik