kardetav rasedus pillide võtmise ajal? 24.03.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

alustasin eelmist pillide võtmise tsüklit 31 päeva tagasi (23.02), 4. pill ununes ja võtsin ta 16-17 tundi hiljem. Menstruatsioon (või siis pigem vereeritus) algas 1 päeva hiljem kui tavaliselt, aga oli täiesti tavalise kestuse ja vereeritusega. Päevade viimasel ja uue pillidevõtmise tsükli 1. päeval tekkisid kummalised sümptomid - suurenenud süljeeritus, veidi kõrgem kehatemperatuur, kerge pööritus, aeg-ajalt torkivad valud rindades ja üsna pidevalt korduv pinge alakõhus-kubemes. Järgmise päeva keskpäeval tehtud biocardi test oli negatiivne, jätkasin uuelt lehelt pillide võtmisega. Kas ma võin olla rase või võib tegemist olla mingi muu probleemiga? Kui ma ei ole rase, kas siis praegu võetavate pillide kaitse on säilinud? Mida ma peaks edasi tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks Te ei nimeta oma vanust ja pille, mida tarvitate ning mis kuust ja aastast alates.
1) kui unustate pilli, siis tulebki kohe võtta, kui meenub ja jätkata skeemi 21+7 järgi
2) nende kaebuste põhjal võib olla tegemist praegu levivate rotaviirustega, mis reeglina annavad soolehäireid; erineva hormoonkoostisega pillidel on erinevad kõrvaltoimed rindadele, kehatemperatuurile jm.
3) rasedus on vähetõenäoline, sest antibeebipillidega ei toimu ovulatsioone ja on mitteusutav, et kohe tekiks ovulatsioon 16-17 tunni jooksul
4) jätkake antibeebipillide tarvitamist skeemi 21+7 järgi ning rasedushirmu korral tehke hommikusest uriinist rasedustest enne uue tabletilehe alustamist
5) pillide toime on 100% juhul, kui Te ei unusta üle 2 tableti, ei oksenda ja ei esine kõhulahtisust.
Pillide toime langust iseloomustavad vaheveritsused.
6) edasi jätkake pille skeemi järgi, kui kaebused vähendavad Teie elukvaliteeti või tekitavad hirmu, pöörduge plaanilises korras naistearstile võimalike sugulisel teel levivate infektsioonide uuringuteks.
Naistearst G.Litter