pikk tsükkel 23.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Peale tablettide lôpetamist on tsükkel u 49 päevane. Kas tuleks uurida, et mis pôhjusel on see nii pikk vôi ei ole sellest midagi hullu. Olen püüdnud pool aastat tulemusteta rasestuda. Kas ebaônnestumine vôib olla tingitud pikast tsükilist?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil on pikk tsükkel , Te ei ole rasestunud , pöörduge naistearsti poole, et teha uuringud. Sageli on pikkade tsüklite korral tegemist anovulatoorsete tsüklitega, sellisel juhul ( kui ovulatsiooni ei ole) ei ole võimalik rasestuda.
Edu Teile soovides Aire Sekavin