ultraheli 10.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Suured tänud Teile, et iga päev oma ajast leiate teiste murede jaoks.
Minu küsimused on järgmised:
1) Alates millisest rasedusnädalast on rasedus ultraheliga nähtav?
2) Kui viljastumisest on möödas 5-7 päeva, kas arst võib läbivaatusega ja ultraheliga embrüole viga teha?
Tänan Teid vastuste eest juba ette.

Marta

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Marta!
Tänan Teid minu töö tunnustamise eest. Hetkeseisuga olen veebruaris vastanud 69 küsimusele.

1) reeglina on lootepõis nähtav 5.-6. nädalast, loode ~7. nädalast
2) ei, see ei ole võimalik, kuna emrüo paikneb normaalse raseduse puhul emaka õõne sees.
Juhul, kui on tegemist emakavälise rasedusega (munajuha rasedusega), on olnud olukordi, kus läbivaatus ägestab haiguslikku seisundit.
Naistearst G.Litter