Tumestus sünnitusel. 03.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Esitasin juba ka kord selle küsimuse, aga ilmselt on see kaduma läinud.
Nimelt milliseid tumestuse meetodeid sünnitusel on võimalik kasutada ja kas igas Eestimaa haiglas seda võimalust üldse pakutakse? Näiteks naerugaas-kas see on mingit moodi ka ohtlik minule ja lapsele?Eriti huvitab mind Kuressaare haiga.
Juba ette tänades,
Marissa

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Marissa!
Mõtlete tuimestust ehk narkoosi ehk sünnituse valutustamist?
Kaasajal on mitmeid sünnituse valutustamise viise. Tavaliselt tutvustab rasedatele neid anestesioloog. Ka Kuressaares on kõik kaasaegne võimalik. Rääkige oma raviarstiga ja siis narkoosiarstiga. Vajadusel ja näidustusel kasutatakse valutustamist kõikjal.
Laiemalt levinud on epiduraalanesteesia. Igal sekkumisel on oma risk, seetõttu arst jälgib võimalikku kasu ja võimalikku riski.
Naistearst G.Litter