Esimese ja teise raseduse võrdlus 15.02.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, kui ma olin rase oma esimesest lapsest siis sünnitusel avastati et lootevett on liiga palju ning hiljem kui lapse pulss aeglustus, saadeti keisrisse ning nabanöör oli 2x ümber kaela. Kontrollis oli eelnevalt kõik alati korras, kaal tõusis ainult kiiresti. Nüüd planeerime uut last. Kui tõenäoline on et ka teise rasedusega võib lootevett palju tulla või kuidas näeb sünnitus ette kui eelnevalt on juba keiser olnud. Sünnitusvalud kestsid pikalt, mitu päeva kuid avatas oli ikka null. Kui palusin haiglasse sisse võtta ja anti kangemat valuvaigistit, tekkis ka kohe avatus ja 4-5 tunni pärast saadeti sünnituspalatisse. Kui tõenäoline on et keha võib jälle nii pingesse minna et ei teki avatust, mida ma saaksin ise ära teha et seda vältida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Psühholoogid ikka õpetavad, et elada tuleb tänases päevas ja mõelda paremale tulevikule, kas pole õigem?
Ei peaks nii palju muretsema, parim on see, et olete noor. Sünnitada tuleks ikka noorelt, sest tähtsaim on munaraku vanus. Vanuse tõustes lisanduvad kaasnevad haigused ja probleemid ning munarakkude vanusest tulenevad arenguprobleemid.
Kindlasti arvestab ämmaemand eelneva patoloogiaga ja teeb õiged otsused. Kaasajal on äraootav taktika end õigustanud. Võib sünnitada ka op-armiga emakaga ise, kui loote kaal jääb alla 4 kg ja ta on soodsas asendis. Kõik selgub ikka sünnitusel.
Olge rahulik ja rõõmus, oodake positiivset rasedustesti, soovitud rasedus on suur õnnestumine.
Enamasti on korduvad sünnitused lihtsamad, positiivsemate emotsioonidega nii emale kui ka vastsündinule.
Spetsialiseeritud haiglas sünnitada on alati riskivabam. Naistearst peaks aitama 37. nädalal koostada sünnitamise plaani.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7