40-aastane rase 14.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Saan paari kuu pärast 40. Mul on kodus 3 tervet last. Süda aga ihkab veel neljandat. Kuidas suhtute, arvestades minu vanust?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere!Kui olete terve naine, siis vastunäidustust raseduseks küll ei ole. Arvestama peab ainult sellega,et geneetiline risk on kindlasti kõrgenenud vanuse tõttu. Selle selgitamiseks on aga näidustatud lootevete uuring raseduse I poolel. Parimate soovidega dr Kadastik