Määrimine 22.08.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 13 nädalat rase. Tegin oskar testi 15ndal ja kõik korras. Eile määris korra väike kogus verd. Ja see oli ka kõik. Nüüd määrib pruunikat lima,mitte otseselt vaid paberil on õrnalt näha. Kas see okk?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, mitmenda rasedusega ja mitmenda oodatava sünnitusega on tegemist?
Määrimine on raseduse I trimestril sageli esinev sümptom. Eriti neil, kel on emaka kaelal limaskesta marrastus või haavand, tupepõletikud jms. Ka sügavad penetratiivsed vahekorrad võivad põhjustada postkoitaalset veritsust. Kaasajal võib kõike jälgida, soovitav raseda režiim. Kaebuste jätkumisel võiks rasedust jälgivale ämmaemandale ekirja teel teada anda ehk on võimalik pöörduda vastuvõtule varem ja intravaginaalselt kontrollida.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7