raseduse planeerimine 20.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen töötanud üle 5a.elektroonikafirmas ja kokku puutunud mürgiste tinaaurudega.Nüüd aga sooviksin saada last.Loomulikult tuleksin enne rasestumist töölt ära.Sooviksin aga teada,kas see eelnev töötamine võib kuidagimoodi loodet(tulevast last) kahjustada?Kas peaksin mingi aja taastuma sellest? Või ei ole üldse soovitatav enam sünnitada?Palun kirjutage,mis riskid kõige sellega kaasnevad?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Planeeritava eluperioodi suhtes oleks parim konsultant Töötervishoiu Keskus.
Naistearstidele jagatud metoodilises juhendis ei ole "Naiste reproduktiivorganeid kahjustavad keemilised ja füüsikalised ohutegurid" peatükis nimetatud tinaaure. On nimetatud etüleenglükooleetrit, 2-etoksüetanool, 2-metoksüetanool elektroonikatööstuses. Täheldatud tagajärgedest on raseduse katkemine.
Kui olete rasestunud, oleks tark üleviimine teisele tööle.
Ka Teie tööl peab olema tööohutuse asjatundja.