antibeebipillide tarvitamise lõpetamine 14.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Arsti soovitusel lõpetasin pillide võtmise, kuna olen neid 5 aastat kasutanud. Vanus 21, üks partner. Mure on selles, et kardan, et nüüd on organism rasedusele eriti vastuvõtlik. Kondoomiga suguelu elada eriti ei julgegi, sest kardan rasestuda.
Kas on tõsi, et peale 5 aastat peab tegema pillide tarvitamises poole aastase pausi? Arsti sõnul oli emakas juba "liiga väike".
Loodan, et leiate aega minu küsimustele vastamiseks.
Ette tänades Kadi

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sellist kindlat piiri ei ole, et kui olete 5 aastat tarvitanud pille, siis peate tegema pausi. Kui ei soovi rasetuda, siis jätkake pil.ide võtmist, kuid lihtsalt soovituslik on mõtlema hakata edaspidi rasetumisele. Üle 10 aasta küll ei soovitaks järjest pille võtta. Dr Kadastik