Kas ov on ka võimalik kuidagi nihutada? 19.01.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! U pool aastat tagasi lõpetasin beebipillide tarvitamise, kuid nüüd oli vaja menses paar päeva edasi lükata. Menses pidi hakkama 16-18.01, pille võtsin 15-17.01 ja täna 19.01 hakkasid "päevad" ja võtsin veel ühe pilli. Kas see mõjutab ka kuidagi ovulatsiooni?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Selline skeemiväline antibeebipillide tarvitamine tekitab menstruaaltsükli häire ja hinnangud ei pruugi olla tõesed.
Ovulatsioone saab hinnata apteegi ovulatsioonitestidega, viljakusmonitoriga jms.
Kahjuks jäi arusaamatuks, kas soovite hoiduda või soovite rasestuda ja sünnitada?
Lisan juurde, et mittehormonaalsed rasedusvastased vahendid on kondoomid, Phramatax sari, viljakusmonitor. Kui soovite rasestuda ja rasestu poole aasta jooksul, oleks arukas alustada viljatu paarisuhte uuringuid.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid