Lootevesi 26.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 21 nädalat rase. Täna tehtud ultraheli näitas, et lootevett on vähe. Kuidas see möjub lapsele? Küsisin arstilt, aga ta ei öelnud midagi. Loote pea pidi ka olema 2 nädala vörra suurem kui rasedust tegelikult on. Ka sellele küsimusele ei saanud vastust. Ehk oskate mind kuidagi aidata neis probleemides.
Tänan!
pille

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Pille.
Lootevesi ei ole konstantne suurus, seda võib olla vahel rohkem , vahel vähem. Kui on tegemist tõelise lootevee vähesusega (kontrollitud ultrahelis korduvalt) võib seee viidata platsenta puudulikkusele või ka loote väärarendile (näiteks neerupatoloogia). Iga loode on eriline ja pea-kõhuümbermõõdu-reieluu pikkuse mõõdud tavapäraselt ei erine üksteisest üle 2 nädala. Kui Teie puhul loote pea ümbermõõt oli 2 nädalat suurem oletatavast raseduse kestvusest, aga aju struktuurid olid ilusti normipärased, siis muretsemiseks ei peaks põhjust olema. Suure tõenäosusega soovitab raviarst Teil ultraheli uuringut korrata, kui ta arvab, et ultraheli leid võib olla patoloogiline. Kui Teie raviarst seda ei teinud, siis järelikult jäi leid ultrahelis normi piiridesse.
Rahulikku jõuluaega soovides Aire Sekavin