Raseda esmakordne vereanalüüs 17.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus järgmine: kui naine läheb günekoloogi juurde, et teha esmakordne vereanalüüs, et selgitada välja et kas naine on rase, kas siis uuritakse ka sellest esmakordsest vereanlüüsist ka seda, kas naine on hiv negatiivne või hiv positiivne, või uuritakse hiljem järgmistel analüüsidel, olen kuulnud et uuritakse raseduse ajal kaks korda, sooviks teada et kuna? Ja kui uuritakse esmakordsel analüüsil, kas see siis haigusloo kaardile ka kirja pannakse ja teavitatakse hiv positiivset või ei?

Teie vastust ootama jäädes,

Kaire

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kaire!
Esmaseks raseduse tõestamiseks ei ole vaja vereanalüüsi.
Kui rasedus on tõestatud, siis olenevalt naise soovist, on vajalikud lisauuringud. Kõik rasedad, olenemata plaanist, uuritakse süüfilisele ja HIV positiivsusele ja kantakse andmed kas rasedakaardile või saatekirjale.
Naistel, kes soovivad sünnitada, uuritakse verd süüfilisele ja HIV positiivsusele arvele võtmisel ning 32.-34. rasedusnädalal lisaks veel B-hepatiidile.
Miks Te seda küsite?
Naistearst G.Litter