Stress raseduse ajal 04.06.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 25. nädalat rase. Töötan pidevalt 9-10 tundi, ka on töö (vähemalt minu jaoks) väga närviline. Õnneks pole see küll füüsiline töö. Hoolimata minu korduvatest palvetest pole töökoormust vähendatud, vastupidi, tahetakse võtta viimast, enne kui ma dekreetpuhkusele lähen. Seetõttu tahaksin teada, kuidas mõjub minu pidev stressis ja ärritunud olek lapsele?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Stress ja närvilisus küll ei sobi rasedusega kokku. Soovitaksin pöörduda juristi poole kui muud moodi teie ülemus ei mõista teid.